Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Oddziały przedszkolne

Czcionka:

Przedszkole w Kodeńcu funkcjonuje przy Szkole Podstawowej.

W budynku szkoły, w dwóch kolorowych dobrze wyposażonych salach, odbywają się zajęcia dla dwóch grup przedszkolnych: oddziału przedszkolnego ( dzieci w wieku 5 lat ) i punktu przedszkolnego ( dzieci w wieku 3 i 4 lat ).

Teren wokół budynku zajmuje duży pełen zieleni plac, na którym mieszczą się boiska oraz plac zabaw. Obok budynku znajduje się obiekt ORLIK, z którego dzieci chętnie korzystają.

Potrafimy stworzyć ciepłą rodzinną atmosferę, sprawiając, że nasi wychowankowie czują się bezpiecznie. 

Stwarzamy dzieciom warunki do wszechstronnego rozwoju, rozbudzamy ciekawość świata, otwarcie na ludzi i nowe wyzwania, wskazujemy drogę empatii w życiu codziennym. 

Rozwijamy osobowość dziecka poprzez naturalną dla niego formę aktywności jaką jest zabawa.

Staramy się stwarzać sytuacje uczące samodzielności i odpowiedzialności.

Piękno, dobro, prawda i miłość to wartości dla nas uniwersalne, w które wprowadzamy dziecko podczas codziennego pobytu w przedszkolu.

Nauczyciele ciągle doskonalą swoje umiejętności ,w pracy z dziećmi korzystają z różnych metod, technik i narzędzi pracy. 

Oswajamy dzieci z językiem angielskim podczas zajęć i zabawy.

Prowadzimy zajęcia rytmiczne , a także oferujemy możliwość współpracy z logopedą.

Dzieci uczestniczą też w życiu szkoły biorąc udział w konkursach, uroczystościach i wycieczkach dzięki czemu przejście do kolejnego etapu nauczania nie jest już czymś nowym i stresującym.

AKTUALNOŚCI:

Zrozumieć drugiego człowieka

Utworzono dnia 09.05.2017
Dzieci z Oddziału Przedszkolnego uczą się zrozumienia i współodczuwania, stają się otwarte na odmienność. W ostatnich dniach dzieci oswajały się głównie z niepełnosprawnością ruchową.

Obrońcy przyrody

Utworzono dnia 27.04.2017
W tym tygodniu w Oddziale Przedszkolnym został przeprowadzony cykl zajęć dotyczący segregacji śmieci.   Celem zajęć było przede wszystkim podnoszenie świadomości proekologicznej, propagowanie dbałości o środowisko w miejscu zamieszkania, a co najważniejsze...

Światowy Dzień Ziemi

Utworzono dnia 21.04.2017
21 kwietnia br. w naszym Punkcie i Oddziale Przedszkolnym obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto.   Podczas zajęć i zabaw dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Ponadto dzieci wysłuchały apelu...

Malowanie pisanek

Utworzono dnia 11.04.2017

Czas Świąt Wielkanocnych związany jest z tradycją malowania pisanek. Zwyczaj ten kultywują również przedszkolaki z naszego przedszkola. :-)

Bal karnawałowy

Utworzono dnia 17.02.2017
     W środę 15 lutego, odbył się - tak długo oczekiwany przez dzieci z przedszkola, oddziału zerowego i klas I-III - bal karnawałowy. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, księżniczek, motylków i innych...

Przyjedź do nas Mikołaju ....

Utworzono dnia 06.12.2016
6 grudnia 2016 roku nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Na zakończenie obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Miłym...

GALERIE:

Prace plastyczne przedszkolaków

Prace plastyczne przedszkolaków

DZIĘKUJEMY RODZICOM !

DZIĘKUJEMY RODZICOM !

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy

Dzień kota

Dzień kota

Igrzyska przedszkolaka 2016

Igrzyska przedszkolaka 2016

Pasowania czas ...

Pasowania czas ...

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny